VIAMOND 7040 KL (zakłady komunalne)

VIAMOND®   – charakterystyka produktu VIAMOND 7040 KL (dla Zakładów Komunalnych)

zapytaj o produkt

Viamond 7040 KL jest alkalicznym (pH 9,0) koncentratem o działaniu powierzchniowo – czynnym oraz dezynfekującym, składającym się z wysokowartościowych anionoaktywnych i niejonogennych substancji, krótkołańcuchowych sulfonianów, fosforanów, inhibitorów korozji, preparatów zapachowych oraz środków ograniczających pienienie.

 

 

Przeznaczenie Pojemniki, kosze i kontenery na odpady komunalne, urządzenia do załadunku i transportu odpadów komunalnych, narzędzia wykorzystywane przy odpadach biologicznych, przewody rurowe do przesyłu płynnych odpadów biologicznych, taśmociągi, linie sortownicze, rozdrabniacze, prasy i belownice.
Właściwości Viamond 7040 KL mieszalny jest z wodą w każdym stosunku. Jako roztwór użytkowy jest fizjologicznie nieszkodliwy. Aktywne składniki w ściekach ulegają biodegradacji. Produkt przyjazny dla środowiska naturalnego. Szczególne właściwości Viamond 7040 KL to penetrowanie w głąb zanieczyszczeń olejowych, tłuszczowych i białkowych. Niszczy mikroorganizmy uczestniczące w procesach rozkładu biologicznego, skutecznie eliminuje przykry zapach. Środek jest nie palny, nie wybuchowy. Szczepy bakterii niszczone są przez Viamond 7040 KL plazmolitycznie, dzięki czemu nie uodparniają się na ten środek.
Sposób użycia Viamond 7040 KL zależnie od intensywności zanieczyszczenia można rozcieńczyć wodą w proporcji od 1:5 do 1:50. Wodę dolewać do koncentratu. Sporządzonym roztworem należy zwilżyć czyszczone powierzchnie, a następnie po  aplikacji starannie zmyć czystą wodą.  Środek możliwy do stosowania we wszystkich mechanicznych urządzeniach myjących. Ze względu na biodegradację aktywnych składników preparatu, w celu zachowania oczekiwanych właściwości czyszczących i dezynfekujących należy sukcesywnie dolewać do roztworu koncentrat lub użyć roztworu do jednorazowej aplikacji.
Informacja dodatkowa Rozcieńczony wodą koncentrat ulega powolnemu rozkładowi w czasie (biodegradacji) i traci swą moc odtłuszczającą. Każdorazowo należy preparat rozcieńczać w ilości na 1-2 dniowe zużycie lub dolewać koncentrat do już słabszego roztworu. W okresie zimowym temperatura zmywania zabrudzeń musi być wyższa. Koncentrat może być składowany przez okres 6 miesięcy w temperaturze od +4°C do +45°C.

Komentarze są wyłączone.