VIAMOND 7040 KL

VIAMOND®   – charakterystyka produktu VIAMOND 7040  KL

zapytaj o produkt

Viamond 7040 jest silnie alkalicznym (pH 12,5) koncentratem o działaniu powierzchniowo – czynnym, składającym się z wysokowartościowych anionoaktywnych i niejonogennych substancji, krótkołańcuchowych sulfonianów, fosforanów, inhibitorów korozji.

 

 

Przeznaczenie Obiekty sportowe oraz infrastruktura wokół obiektów w tym szatnie, obiekty sanitarne, pomieszczenia przy basenach, siłownie, sale gimnastyczne, hotelarstwo i gastronomia w tym pomieszczenia sanitarne i kuchenne oraz elementy wyposażenia, pomieszczenia medyczne, przemysł spożywczy i przetwórczy ze szczególnym uwzględnieniem przetwórstwa mięsnego, (chłodnie oraz transport chłodniczy, mieszalnie i linie produkcyjne, magazyny, punkty dystrybucji)
Właściwości Viamond 7040 mieszalny jest z wodą w każdym stosunku. Jako roztwór użytkowy jest fizjologicznie nieszkodliwy. Aktywne składniki w ściekach ulegają biodegradacji. Produkt przyjazny dla środowiska naturalnego. Szczególne właściwości Viamond 7040 to penetrowanie w głąb zanieczyszczeń olejowych, tłuszczowych i białkowych. Oleje i tłuszcze dają się oddzielić od wody w separatorze, ponieważ są dyspergowane a nie emulgowane. Środek jest nie palny, nie wybuchowy oraz bezzapachowy. Szczepy bakterii niszczone są przez Viamond 7040 plazmolitycznie, dzięki czemu nie uodparniają się na ten środek.
Sposób użycia Viamond 7040 zależnie od intensywności zanieczyszczenia można rozcieńczyć wodą w proporcji od 1:5 do 1:70. Wodę dolewać do koncentratu. Sporządzonym roztworem należy zwilżyć czyszczone powierzchnie, a następnie po  aplikacji starannie zmyć czystą wodą. Optymalne rozcieńczenie wynosi 1:30. Do czyszczenia aluminium i powłok ocynkowanych stosować rozcieńczenie nie mniejsze niż 1:50. Środek możliwy do stosowania we wszystkich mechanicznych urządzeniach myjących.
Informacja dodatkowa Rozcieńczony wodą koncentrat ulega powolnemu rozkładowi w czasie (biodegradacji) i traci swą moc odtłuszczającą. Każdorazowo należy preparat rozcieńczać w ilości na 1-2 dniowe zużycie lub dolewać koncentrat do już słabszego roztworu. W okresie zimowym temperatura zmywania zabrudzeń musi być wyższa. Koncentrat może być składowany przez okres 6 miesięcy w temperaturze od +4°C do +45°C.

Komentarze są wyłączone.