Pasty smarne

Pasty smarne (wysokojakościowe) z reakcyjnymi białymi dodatkami smarnymi

zapytaj o produkt

gleitmo 582 Półsyntetyczna, adhezyjna dyspersja pasty smarnej. Wysokojakościowy smar do łańcuchów pracujących zarówno z niskimi, jak i wysokimi prędkościami każdego typu w tym łańcuchów napędowych, znajdujący zastosowanie w miejscach, gdzie wymagana jest odporność na wodę, parę wodną, kwasy czy ługi.

Opakowanie: 400ml. (spray)

gleitmo 585 K Pełnosyntetyczny wysokojakościowy smar do łożysk tocznych i ślizgowych oraz do każdego rodzaju punktu smarnego, w szczególności jeżeli istnieje możliwość korozji wżerowej (oscylacje, wibracje) np. łożyska nastawy łopat i gondoli w turbinach wiatrowych.

Opakowanie:  370g, 5kg, 25kg

gleitmo 585 M Mineralny wysokojakościowy smar do łożysk tocznych i ślizgowych, jak również do każdego rodzaju punktu smarnego, w szczególności jeżeli istnieje możliwość korozji wżerowej (oscylacje, wibracje) np. łożyska w dużych wałach kardana.

Opakowanie: 400g, 5kg

gleitmo 800 Biała wysokojakościowa pasta smarna na bazie oleju mineralnego. Cienki film smarny gdzie dominujące są wysokie ciśnienia, stick-slip, ruchy oscylacyjne oraz korozja wżerowa. Do montażu, w sprzęcie gospodarstwa domowego, maszyn tekstylnych oraz pakujących.

Opakowanie: 1kg

gleitmo 805 Biała wysokojakościowa mineralna pasta smarna do łożysk wahliwych, wrzecion, łożysk tocznych, trzpieni, uchwytów samonastawnych i śrub poddanych obciążeniom udarowym oraz ruchom oscylacyjnym.

Opakowanie: 470g (Patrone), 500g (Kartusche), 1kg, 5kg, 25kg, 50kg, 200kg

gleitmo 805 K Biała wysokojakościowa syntetyczna pasta smarna do łożysk wahliwych, wrzecion, łożysk tocznych, trzpieni, uchwytów samonastawnych i śrub poddanych obciążeniom udarowym oraz ruchom oscylacyjnym. Charakteryzuje się wyśmienitymi własnościami niskotemperaturowymi oraz doskonałą kompatybilnością z tworzywami sztucznymi.

Opakowanie: 400g, 1kg, 50kg

gleitmo 810 Biała wysokojakościowa mineralna pasta smarna do śrub pociągowych, połączeń wielowypustowych, połączeń kulowych, sprzęgieł, wrzecion, połączeń gwintowych ze stali nierdzewnych, łożysk ślizgowych, sprzętu gospodarstwa domowego, maszyn tekstylnych, biurowych, napełniających oraz pakujących.

Opakowanie: 1kg, 5kg

gleitmo 815 Biała syntetyczna pasta smarna do śrub pociągowych, połączeń wielowypustowych, połączeń kulowych, sprzęgieł, wrzecion, połączeń gwintowych ze stali nierdzewnych, łożysk ślizgowych, sprzętu gospodarstwa domowego, maszyn tekstylnych, biurowych, napełniających oraz pakujących. Z rozszerzonym zakresem temperatur stosowania (temp. krótkookresowo do +180oC). Środek w spray’u, szczególnie przydatny przy montażu oraz dla utrzymania ruchu.

Opakowanie: 400ml (spray), 1kg

gleitmo WSP 5000 Biały wysokojakościowy smar do smarowania części maszyn, takich jak łożyska toczne oraz ślizgowe, osie i wały, wysoko obciążone sprzęgła poddane obciążeniom udarowym, wibracjom oraz oscylacjom, w szczególności w miejscach o podwyższonej wilgotności lub gdzie występuje rozbryzg wody. Do minimalizowania tarcia i zużycia zarówno wolno, jak i szybko obrotowych oraz przeciwko korozji wżerowej. Zapobiega wżerom oraz zjawisku stick-slip.

Opakowanie: 25kg

gleitmo WSP 5040 Biała wysokojakościowa pasta smarna do wszystkich elementów maszyn poddanych wysokim czy zmiennym obciążeniom oraz ruchom oscylacyjnym. Polecana w szczególności w miejscach o podwyższonej wilgotności lub gdzie występuje rozbryzg wody. Do połączeń ślizgowych, które mają tendencję do efektu stick-slip czy scuffingu. Przy niskich prędkościach oraz wysokich obciążeniach, jak również w miejscach, gdzie zachodzi możliwość wystąpienia korozji wżerowej. Jako środek montażowy do połączeń gwintowych do +1200oC.

 

 

Pasty smarne i montażowe

zapytaj o produkt

gleitmo 100 /gleitmo 100 S
Pasty montażowe bazujące na MoS2 o bardzo szerokim zakresie zastosowań. Do smarowania wysoko obciążonych łożysk ślizgowych, prowadnic, kół zębatych i śrub pociągowych, jak również do śrub i połączeń gwintowych. Ułatwia montaż / demontaż i zapobiega efektowi stick-slip. Od ok. +140oC zapewnia suche smarowanie przez stałe dodatki smarne. gleitmo 100 S jest zalecane do ekstremalnych aplikacji.

Opakowanie: 400ml (spray)

gleitmo 700 Pasta z MoS2 oparta na oleju syntetycznym do stosowania we wszystkich obszarach smarowania, gdzie występuje wysoka temperatura, gdzie oleje i smary nie mogą być używane, np. łożyska toczne i ślizgowe w piecach. Także do montażu i innych aplikacji smarowniczych. Od ok. +200oC zapewnia suche smarowanie przez stałe dodatki smarne (po wyparowaniu oleju brak pozostałości).

Opakowanie: 1kg

gleitmo 300 Szybkoschnący czysty środek smarny szczególnie nadający się do aluminium, miedzi, brązu, stali szlachetnej, gumy i tworzyw sztucznych. Stosowany do prowadnic, zwór przekaźników i uchwytów elektromagnetycznych, łączników i mechanizmów, do smarowania zamków błyskawicznych, żaluzji, markiz, zamków i itp. Zakres temperatur od -40oC do +50oC.

Opakowanie: 5l., 400ml (spray)

gleitmo 305 Szybko wysychający czysty środek smarny, rozpuszczalny w wodzie, szczególnie nadający się do aluminium, miedzi, brązu, stali szlachetnej, gumy, drzewa i tworzyw sztucznych.

Opakowanie: 5kg

 

 

Pasty wysokotemperaturowe

zapytaj o produkt

gleitmo 155 Wolna od metali syntetyczna pasta wysokotemperaturowa do śrub w turbinach, połączeń gwintowych w wysokich temperaturach w przemyśle chemicznym, w rafineriach i elektrowniach. Środek rozdzielający do połączeń kołnierzowych w wysokich temperaturach.
gleitmo 160 Neu Uniwersalna pasta miedziana na bazie oleju mineralnego do śrub w turbinach, połączeń gwintowych w wysokich temperaturach w przemyśle chemicznym, w rafineriach i elektrowniach. Środek rozdzielający do połączeń kołnierzowych w wysokich temperaturach.

Opakowanie: 250g, 1kg, 10kg

gleitmo 165 Kompatybilna metalurgicznie syntetyczna pasta do gwintów w wysokich temperaturach do śrub w turbinach oraz smarowania sworzni, śrub, pierścieni ślizgowych i powierzchni ślizgowych w wysokich temperaturach. Brak formowania warstw tlenków.

Opakowanie: 400ml (spray), 1kg, 5kg

gleitmo 705 Wysokotemperaturowa syntetyczna pasta smarna do wolnoobrotowych łożysk tocznych, śrub, zawiasów, prowadnic w systemach wypalania, suszenia i wygrzewania. Do kadzi odlewniczych, narzędzi, wlewów przy ciśnieniowym odlewaniu aluminium.

Opakowanie: 1kg, 5kg, 25kg

PBC 1574 Uniwersalna wysoko temperaturowa pasta z dodatkami metalicznymi używana prewencyjnie w przypadku ryzyka zatarcia gwintu śruby, wiązań, sworzni, kołnierzy i współpracujących powierzchni narażonych na wysokie temperatury, korozję wżerną, słoną wodę i agresywną atmosferę.
PBC TP492 Jako smar ochronny zachowuje się jak uszczelnienie smarowe aby zapobiec wchłanianiu wody i roztworów korozyjnych. Może być również użyty jako związek do łączenia i środek przeciwdziałający piszczeniu. Znajduje zastosowanie w wentylatorach, łożyskach oporowych ciężarówek, przegubach. zachowuje się jako środek zapobiegający tarciu pomiędzy dwoma powierzchniami narażonymi na ruchy oscyjacyjne.

 

 

Pasty do młotów udarowych

zapytaj o produkt

MEISSELPASTE Specjalna mineralna pasta oparta na miedzi (kolor miedziany) z zagęszczaczem kompleksowo aluminiowym ze stałymi dodatkami do smarowania gniazd oraz tulei prowadzących w młotach pneumatycznych oraz narzędziach ze sprężonym powietrzem, wiertnic pneumatycznych i innych narzędzi. Może być również stosowana pod wodą oraz w wysokich temperaturach.
Opakowanie: 500g (Kartusche), 400g (Patrone)

 

 

Pasty PFPE

zapytaj o produkt

gleitmo 591 Syntetyczny środek smarny oparty na PFPE/PTFE do ekstremalnych temperatur, do łożysk tocznych i ślizgowych do najwyższych temperatur, np. wentylatory, silniki, łańcuchy transportowe, łożyska wirówek.

Opakowanie: 1kg

gleitmo 593 Syntetyczny środek smarny oparty na PFPE/PTFE do ekstremalnych temperatur, do wolnoobrotowych łożysk tocznych w przenośnikach łańcuchowych w zakładach włókienniczych, w suszarniach i emaliowanych piecach.
gleitmo 594 Syntetyczny środek smarny oparty na PFPE/PTFE do ekstremalnych temperatur, do wolnoobrotowych łożysk tocznych w najwyższych temperaturach, jak również w suszarniach i emaliowanych piecach. Stosowany w inżynierii precyzyjnej, armaturze, zaworach, zaworach kulowych oraz urządzeniach elektrycznych.

Opakowanie: 1kg

CARBAFLO 2160 Perfluorowany odporny na wysoką temperaturę smar do prowadnic i wolnych łożysk. Odporny na większość kwasów, ługów i innych czynników środowiska. Ze względu na jego doskonałe własności dielektryczne nadaje się do użycia w elementach elektrycznych.
CARBAFLO 3631 Pasta odporna na ekstremalne ciśnienie w całym zakresie teperatur. Dobre właściwości przeciwzużyciowe zwiększające żywotność komponentów maszyn.

 

 

Pasty silikonowe

zapytaj o produkt

CHEMPLEX 746 Pasta silikonowa z białymi stałymi dodatkami smarnymi. Smarowanie skojarzeń tworzywo/tworzywo oraz tworzywo/metal w aplikacjach takich jak uszczelnienia, łożyska, prowadnice, cięgna Bowdena pokryte tworzywem. Właściwe do armatury z wodą pitną.

Opakowanie: 1kg

CHEMPLEX 750 / gleitmo 750 Pasta silikonowa o wysokiej gęstości. Smarowanie skojarzeń tworzywo/tworzywo, tworzywo/metal, elementów gumowych, o-ringów oraz elastomerów. Jako środek uszczelniający do zaworów, izolacji systemów i instalacji elektrycznych. Służy jako ochrona przed wilgocią i znajduje zastosowanie w aplikacjach w urządzeniach gazowych.

Opakowanie: 100g, 1kg

 

 

Pasty do instalacji tlenowych

zapytaj o produkt

gleitmo 591 (OX) Odporne na tlen syntetyczne pasty, testowane > 60 bar przy temperaturze tlenu 60oC, do aplikacji tlenowych. Odporne na wiele agresywnych chemikaliów oraz wykazujące doskonałą kompatybilność z różnymi typami gumy i tworzyw sztucznych.

Opakowanie: 1kg, 60g

gleitmo 595 Odporna na tlen syntetyczna pasta, testowane > 250 bar przy temperaturze tlenu 60oC, do pierwszego smarowania i konserwacji zaworów butli tlenowych i urządzeń przy produkcji oraz przetwórstwie tlenu. Używana w sprzęcie do nurkowania. Nadaje się również do wyższych temperatur tlenu. Dostępny jest certyfikat o bezpieczeństwie fizjologicznym dla dróg oddechowych.

Produkt wycofany

gleitmo 599 Odporna na tlen syntetyczna pasta, testowane > 400 bar przy temperaturze tlenu 60oC, do pierwszego smarowania i konserwacji zaworów butli tlenowych i urządzeń przy produkcji oraz przetwórstwie tlenu. Nadaje się również do wyższych temperatur tlenu. Dopuszczalne ciśnienie tlenu znacznie przekracza 400 barów (w temperaturze +60oC). Idealna do sprzętu do nurkowania. Dostępny jest certyfikat o bezpieczeństwie fizjologicznym dla dróg oddechowych.

Opakowanie: 60g

 

 

Pasty do obróbki plastycznej

zapytaj o produkt

gleitmo 820 Biała pasta do obróbki plastycznej na gorąco, na bazie oleju mineralnego. gleitmo 820 może służyć do kucia, gięcia, wytłaczania oraz walcowania na gorąco. Idealna do smarowania prowadnic kolumnowych pras.

Opakowanie: 5kg

gleitmo 821 Biała ciecz smarująca do obróbki plastycznej na gorąco, na bazie oleju mineralnego. gleitmo 821 może służyć do kucia, gięcia, wytłaczania oraz walcowania na gorąco. Może również służyć jako rozcieńczalnik do gleitmo 820.

Opakowanie: 5kg

gleitmo 830 Pasta z białymi dodatkami smarnymi do obróbki plastycznej na zimno na bazie oleju mineralnego. gleitmo 830 jest używana w obróbce plastycznej na zimno, gdzie własności powszechnie stosowanych środków smarnych są niezadowalające. Pasta gleitmo 830 została sprawdzona dla większości rygorystycznych wymogów takich procesów jak: tłoczenie, ciągnienie, wydłużanie, gięcie, walcowanie i kształtowanie profili. gleitmo 830 nadaje się do różnych typów materiałów, takich jak stale austenityczne i ferrytyczne, miedź, aluminium, cynk oraz ich stopy.

 

Komentarze są wyłączone.