GLEITMO 300

Gleitmo 300 / Gleitmo 300 SPRAY

zapytaj o produkt

 

GLEITMO 300 jest szybkoschnącym i czystym środkiem smarnym. Jest przezroczysty, nie tłuszczący, nie zawiera chlorowanych rozpuszczalników. Po ulotnieniu się rozpuszczalnika pozostawia na powierzchni czysty, suchy, niewidoczny film ślizgowy z znakomitymi właściwościami smarnymi, który chroni także przed korozją. Szczególnie nadający się do aluminium, miedzi, brązu, stali szlachetnej, gumy, drzewa i tworzyw sztucznych. W przypadku aluminium, miedzi, brązu i stali szlachetnej GLEITMO 300 używane jest do cięcia (także nożami krążkowymi), gięcia, głębokiego tłoczenia, dziurowania, rozpęczania i kalibrowania. GLEITMO 300 znajduje zastosowanie w przemyśle elektrycznym i mechanice precyzyjnej do prowadnic, zwór przekaźników i uchwytów elektromagnetycznych, łączników i mechanizmów. W przemyśle tekstylnym do smarowania łożysk igłowych w automatach haftujących, prowadnicach nici, automatach przędzalniczych, chwytakach maszyn do szycia itd. GLEITMO 300 jest stosowane z powodzeniem do smarowania okuć, prowadnic, tworzyw sztucznych i części gumowych, uszczelnień i pierścieni samouszczelniających o przekroju kołowym. GLEITMO 300 nadaje się jako uniwersalny materiał smarny do smarowania zamków błyskawicznych, żaluzji, markiz, zamków itp.

 

GLEITMO 300 SPRAY jest stosowany przemyśle elektrycznym, w inżynierii precyzyjnej jak i w przemyśle tekstylnym. GLEITMO 300 SPRAY jest używany z powodzeniem do smarowania armatury, prowadnic, elementów z gumy i tworzyw sztucznych (np. uszczelnienia, O-ringi). GLEITMO 300 SPRAY ma wiele różnych aplikacji jako uniwersalny środek smarny, nie tylko w przemyśle ale także w gospodarstwie domowych: do smarowania zamków błyskawicznych, karniszy, listew, żaluzji, zamków, szuflad, okuć okiennych, mebli kampingowych, łańcuchów rowerowych, sprzętu sportowego, zabawek i wielu innych.

 

Wskazane jest sprawdzenie czy elementy pokryte gumą jak i również tworzywami sztucznymi są odporne na działanie spirytusu mineralnego.

 

 

Charakterystyka

 

Kolor przed aplikacją

Bezbarwny, przezroczysty (dla wersji spray: szaro niebieski)

Zapach

Lekki, rozpuszczalnik

Zakres temperatury (suchy film)

-40oC / +50oC (wg LLS 134)

Ochrona przed korozją [100% wilgotność względna, 30oC]

>8 cykli (wg DIN En ISO 6270-2)

Czas schnięcia

ok. 8 min (wg DIN 51804-1)

Test na stanowisku do badania
śrub[M12/8.8/] współczynnik tarcia

0,08 (wg DIN EN ISO 16047)

Press Fit Test; współczynnik tarcia

0,10 (wg LLS 070)

Komentarze są wyłączone.